Zajęcia z Boccie

Przedział wiekowy: 5 – 15 lat
Termin zajęć: wtorek godz. 16.00

Zajęcia prowadzi instruktor Marcin Sienkiewicz

Współpraca z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy”
Boccie posiada wybitne walory sportowo – rehabilitacyjne, sprawdza się jako gra integracyjna, kształtuje sprawność fizyczną i daje możliwości działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Boccie ma proste zasady gry, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych, posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych. Gra ma charakter rekreacyjno -sportowy, a także doskonałe działanie terapeutyczne. Dzieci z nadpobudliwością psychoruchową podczas zajęć wyciszają się, koncentrując się jednocześnie na absorbujących ich czynnościach sportowych.

Zajęcia Kółka Wędkarskiego

Przedział wiekowy: 5 – 18 lat
Termin zajęć: lipiec, sierpień

Zajęcia prowadzi instruktor Zbigniew Jara – Koło Wędkarskie nr 94 w Jeleniu

Uczestnicy zajęć Kółka Wędkarskiego poznają vademecum wędkarza, gatunki ryb słodkowodnych i morskich, uczą się zasad amatorskiego połowu, zdobywają wiedzę na temat etyki wędkarskiej, ekologii oraz procesu zarybianiu akwenów wodnych. Pomocą w zrealizowaniu tychże zadań są wyświetlane filmy z dziedziny wędkarstwa i rybołówstwa oraz pogadanki prowadzone przez instruktorów.

Zajęcia dla dorosłych

Aerobik dla Pań
Termin zajęć: poniedziałek, środa godz. 19.00                                                             

Zajęcia prowadzi instruktor Dominika Jasińska

Zajęcia płatne/karnet

Aerobik jest gimnastyką ogólnokondycyjną dla pań. Ma on na celu wzmacnianie, rozciąganie i wysmuklanie sylwetki. Na gimnastykę składa się kilkunastominutowa rozgrzewka, która przygotowuje do dalszych ćwiczeń. Pobudza ona pracę układu krążenia, co powoduje lepsze odżywianie mięśni i zwiększenie ich ciepłoty. Pozostałe ćwiczenie wzmacniają mięśnie brzucha i mięśnie przykręgosłupowe. Zakończenie, to tretching – łagodne i harmonijne ćwiczenia rozciągające przyczyniające się do ogólnego odprężenia organizmu.Narzędzia wykorzystywane w zajęciach to piłki fitness, taśmy fitness i agrafki, a jedną z technik jest taniec, który sprzyja dobrej zabawie, świetnie rzeźbi sylwetkę i ma dodatkowe działanie energetyczne poprawiające samopoczucie uczestniczek zajęć.

Gimnastyka dla seniora
poniedziałek: 17.30, wtorek czwartek: 17.30
instruktor: Dominika Jasińska

Zajęcia 60+ skierowane są do seniorów,  którzy chcą zadbać o swoje samopoczucie i prowadzić zdrowy styl życia. Adekwatnie do wieku uczestników prowadzone  są ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, równoważne i wytrzymałościowe z wykorzystaniem piłek gimnastycznych, taśm fitness i agrafek. Dla zaktywizowania fizycznego seniorów, a zarazem urozmaicenia zajęć, instruktor wprowadza do ćwiczeń elementy taneczne takie jak: salsa, cha cha, rumba czy samba. Tego typu aktywność ruchowa ma na celu stymulację układu oddechowego i krążenia u osób starszych a także ma poprawić ich układ kostno-stawowy, zwiększając jego ruchomość. Energetyczna muzyka podczas zajęć ma ponadto pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie seniorów, jest bodźcem do ich pozytywnego myślenia i działania.