Zabawy teatralne

Prezentujemy kolejne zabawy teatralne dla całej rodziny. Możecie sami stworzyć swój domowy teatr. Bądźcie otwarci na nowe pomysły i wykażcie się kreatywnością!

„Nasza opowieść”

W zabawie mogą wziąć udział wszyscy domownicy. Potrzebujemy dużej kartki oraz długopisu. Piszemy wspólną opowieść. Pierwsza osoba piszę pierwsze zdanie zaczynające się na przykład od „Pewnego razu…”. Po napisaniu zdania zagina kartkę, tak by zdanie nie było widoczne i podaje kartkę dalej. Kolejna osoba pisze dalszy ciąg opowieści – kolejne zdanie – robiąc następnie to samo z kartką. Przy małej liczbie osób można wymieniać się kartką i dopisywać kolejne zdania. Na koniec rozwijamy kartkę i czytamy całą opowieść. Możecie zagrać całą historię, dzieląc się na role! Znajdźcie miejsce, które będzie waszą sceną.

„Instrumenty”

W zabawie mogą wziąć udział wszyscy domownicy. Potrzebujemy wszelkiego rodzaju przedmiotów, które mogą stać się instrumentami. Mogą to być rzeczy domowe: kuchenne, łazienkowe, elementy wystroju wnętrz lub zabawki. Ważne, by wydawały jakiś dźwięk. Skorzystaj z ćwiczenia „Nasza opowieść”. Wymyślona i odegrana przez domowników opowieść może zostać zilustrowana muzycznie wybranymi instrumentami:) Przykładowo: jeden z uczestników zabawy opowiada, a druga osoba tworzy efekty dźwiękowe pasujące do jego opowieści.

„Słowo goni słowo”

Wszyscy uczestnicy zabawy siadają w kole. Zabawa polega na stworzeniu wspólnej opowieści słowo po słowie. Każda osoba dopowiada po jednym słowie i w ten sposób tworzymy całe zdania. Ważne, aby wypowiadać słowa od razu po osobie nas poprzedzającej i nie zastanawiać się za długo.

Całość możecie spisać na kartce i po skończeniu zabawy przeczytać stworzone opowiadanie.