Zabawy dla najmłodszych ,,Trzy emocje” i ,,Niezidentyfikowana maszyna”

Zapraszamy was do zapoznania się z zabawami dla najmłodszych ,,Trzy emocje” i ,,Niezidentyfikowana maszyna” . Dzięki tego typu zabawom dziecko ma możliwość rozwijać relacje interpersonalne, koncentracje, czy techniki mimiczne. Tego typu aktywność należy do sfery rozwoju najmłodszych i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w teatr.

,,Trzy emocje”

Dziecko wybiera lub układa historyjkę, która posłuży za temat do improwizacji. Następnie dostaje lub wymyśla trzy uczucia, które musi włączyć do swojej opowieści tak, że historia zaczyna się od pierwszego, przechodzi przez drugie, kończy się na trzecim, np. zmartwienie – panika – ulga.

,,Niezidentyfikowana maszyna”

Dziecko wstaje i wykonuje jakiś ruch, który stale powtarza. Obok niej staje następne i wykonuje swój ruch. Pod koniec każdy z uczestników zabawy ma za zadanie powtórzyć ruchy wszystkich uczestników. Innym sposobem zabawy jest poruszanie się uczestników i wcielanie się w różne postaci (spieszymy się na autobus, skaczemy jak żaba, jesteśmy motylem itp.)