Wakacyjne Zawody Szkółki Wędkarskiej na Grajdołku

29 sierpnia zakończono coroczną wspólną z Kołem nr 94 w Jeleniu, Polskiego Związku Wędkarskiego, akcję pod nazwą Szkółka Wędkarska na Grajdołku. Akcji towarzyszyła współpraca naszej instytucji, ale wspomogły nas mocno inne organizacje i osoby fizyczne a były to: Urząd Miejski w Jaworznie, Radny Janusz Papuga, Sklep Wędkarski Państwa Fudałów, Sklep U Jacka, Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia, Adam Czemberg, NSZZ Solidarność Tauron Wydobycie, Sklep Carrefour Państwa Żurawików, Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Dominik Wróbel, Paweł Feliksik.
Przez kolejne dwa miesiące dzieci uczyły się łowienia ryb ale i obcowania z przyrodą, umiejętności ekologicznego wypoczynku, szanowania świata zwierzęcego i roślinnego, współpracy w grupie i uczciwej rywalizacji. Akcja zakończyła się zawodami w łowieniu ryb metodą spławikową.
Na podium znalazły się Aleksandra, Piotr i Sebastian, ale każde dziecko biorące udział w rywalizacji otrzymało nagrodę. Nagrodzono też Sebastiana i Olafa, za to, że uczestniczyli we wszystkich spotkaniach wakacyjnej szkółki.
Zawody i rozdanie nagród to nie były jedyne atrakcje tego dnia. Współpracująca ściśle z Archetti Komendą Miejską Policji w Jaworznie zaprezentowała wakacyjne porady dotyczące bezpieczeństwa na drogach, nad wodą i w różnych innych sytuacjach, jakie mogą dzieci zastać podczas wypoczynku. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziła szkolenie dla dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy, stosowania sztucznego oddychania i resuscytacji krążeniowo -oddechowej. To poważne zajęcia, podczas których dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i obserwowały strażaków, którzy prezentowali poszczególne czynności ratownicze i sprzęt służący do ratowania poszkodowanych w pożarach i innych losowych zdarzeniach.
Ostatnie w tym roku spotkanie z wędkarstwem zaszczycili swoją obecnością Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, Radna Sejmiku Śląskiego Pani Maria Materla, Pan Janusz Papuga – Radny Rady Miejskiej, Dyrektor Archetti, Pani Marzenna Synowiec, Pan Mirosław Pietroń ze Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia, Pani Monika Śliwińska i Pan Jacek Sowa z KMP w Jaworznie.
Do zobaczenia za rok nad wodą – pożegnali uczestników gospodarze łowika na Grajdołku.

Galeria