Spektakl teatralny dla dzieci

Teatr to dziedzina sztuki, która w pozytywny sposób stymuluje rozwój dziecka. We współczesnym pełnym rozmaitych bodźców świecie, stanowi doskonałą odskocznię i alternatywną rzeczywistość, w której najmłodsi mogą bezpiecznie się zanurzyć, rozwijając swoją wyobraźnię, kształtując zmysł estetyczny i poznając uniwersalne wartości, takie jak dobro, miłość, czy przyjaźń.

Doskonałą możliwością do złapania teatralnego bakcyla jest cykl przedstawień teatralnych – adresowanych właśnie do dzieci – wystawianych na deskach w Centrum Kultury Archetti przez grupę O! Teatr. W tym sezonie aktorskie występy skierowane są do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i będą odbywać się w godzinach przedpołudniowych. Artyści z grupy O! Teatr, podczas kreowanych przez siebie widowisk, łączą przyjemne z pożytecznym i bawiąc, uczą najmłodszych. Atrakcyjna forma wizualna i interakcje z publicznością skutecznie przykuwają uwagę dzieci.

Najbliższe przedstawienie z cyklu odbędzie się już 9 października. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakl Król Maciuś Pierwszy – oparty na motywach książki Janusza Korczaka – i poznać historię chłopca, który w wieku zaledwie 10 lat staje przed bardzo trudnym wyzwaniem. Maciuś staje się władcą i spada na niego olbrzymia odpowiedzialność – jak sobie z tym poradzi? O tym można przekonać się, uczestnicząc w spektaklu!

Oto jak prezentuje się repertuar kolejnych przedstawień:

13 listopada 2019 r. – Dobre Rady Lisa Witalisa;

08 stycznia 2020 r. – Bajka o Królewnie Marysi i Lodowej Górze;

12 lutego 2020 r. – Przedstawienie Niespodzianka;

8 kwietnia 2020 r. – Jak Pasterz Józef Egipt Uratował;

13 maja 2020 r. – Wielka Wyprawa Pana Maluśkiewicza;

Bilety na każdy ze spektakli można nabyć w cenie 15 zł w kasie Centrum Kultury Archetti. Szczegółowych informacji udzielamy również pod numerem telefonu 602 701 238. Serdecznie zachęcamy do udziału!