Rozwijaj swoje pasje z Archetti!

Wakacje to czas odkrywania – nowych miejsc, smaków, a także… drzemiących głęboko w nas talentów. Raz odkrytej smykałki nie można pozostawić samej sobie – warto ją rozwijać i odpowiednio pielęgnować. Doskonałe ku temu warunki stwarza Centrum Kultury Archetti, które oferuje bogate spektrum zajęć artystyczno-edukacyjnych. To prawdziwa kuźnia talentów, w zaciszu której dzieci młodzież i dorośli mogą pod okiem doświadczonych instruktorów rozwijać swoje pasje i czerpać z tego prawdziwą przyjemność.

Chyba każdy mały człowiek marzy o występach na wielkiej scenie. W Archetti najmłodsi pasjonaci teatru mogą na własnej skórze poznawać tajniki pracy aktora i brać udział w przygotowywaniu przedstawień, uczęszczając do grupy teatralnej dedykowanej dzieciom w wieku 5-7 lat lub do teatru cieni, którego zajęcia skierowane są do 5-12 latków. Podczas spotkań z teatrem oko w oko, odkrywają swoją sceniczną ekspresję, uczą się sztuki improwizacji, a także rozwijają swoją wyobraźnię. Tego rodzaju zajęcia niesamowicie otwierają, uczą pewności siebie i oswajają z występami przed publicznością.

Amatorzy śpiewu również mogą rozwijać w Archetti swoje zdolności. Najmłodsi wokaliści – w wieku 6-12 lat – doskonale odnajdą się w zespole folklorystycznym Jaworowe Ludki. Warsztaty te przybliżają dzieciom narodowe tradycje, a ćwiczenia głosowe i taneczne rozwijają poczucie rytmu i motorykę małych Artystów. Starsi mogą doskonalić swoje umiejętności uczęszczając do zespołu wokalnego lub na indywidualne lekcje śpiewu i emisji głosu. Każdy kto dysponuje ponadprzeciętnymi zdolnościami z zakresu tańca i śpiewu może spróbować swoich sił, biorąc udział w przesłuchaniu do Zespołu Śpiewaczego Jawor. To formacja, która umiejętnie łączy ludową tradycję z nowoczesnymi trendami w muzyce, podróżuje z koncertami po Polsce, a jej barwne występy przyciągają szeroką publiczność. Magiczny świat muzyki można także odkrywać ucząc się gry na instrumencie. W Archetti dzieci, młodzież i dorośli mają taką możliwość podczas lekcji gry na instrumentach klawiszowych.

Zajęcia taneczne też na stałe wpisane są w grafik Centrum Kultury Archetti. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą uczęszczać na rytmikę lub do zespołu tanecznego Bąbelki. Młodzież szkolna, która skłania się ku stylom tanecznym takim jak street dance, hip-hop, breakdance, jazz, cheerleaders, czy aerobik, doskonale odnajdzie się w Zespole Tańca Nowoczesnego Aplauz. Formacja ta podzielona jest na dwie sekcje wiekowe Aplauz I i II, odpowiednio dla tancerzy w wieku 7-9 i 10-14 lat. Miłośnicy tańca chcący pracować nad swoimi umiejętnościami sam na sam z instruktorem, mogą skorzystać z indywidualnych lekcji, a niezdecydowani i rozdarci artystycznie pomiędzy śpiewem, tańcem i grą aktorską fantastyczne pole do samorealizacji znajdą w grupie musicalowej.

Dziecięcą kreatywność można również stymulować poprzez uczestniczenie w zajęciach plastyki klasycznej i sensorycznej. Plastyka sensoryczna łączy w sobie zabawę i elementy twórcze, pobudza wszystkie zmysły, a w efekcie wspomaga tworzenie się między neuronami silnych połączeń. Archetti proponuje najmłodszym także koło gier i zabaw edukacyjnych, uczestnictwo w klubie Bajka angażujące ich w twórczy proces wymyślania różnorakich historii, a także aktywność w klubie Ekologa, który rozwija w dzieciach zmysł dbałości o środowisko naturalne.

Poza troską o wrażliwość artystyczną, warto pomyśleć też o tężyźnie fizycznej. Panie mogą zadbać o swoją kondycję biorąc udział w zajęciach aerobiku, natomiast wszystkich młodych duchem a nieco starszych metryką, zapraszamy do dołączenia do Klubu Aktywnego Seniora.

Jak widać możliwości jest co niemiara! Masz swoją pasję i chcesz ją rozwijać? A może dopiero chcesz odkryć, co sprawia Ci największą przyjemność? Bez względu na to, jaka jest Twoja motywacja, powinieneś odwiedzić Centrum Kultury Archetti. Aktualnie prowadzimy nabór do wszystkich kół zainteresowań i grup warsztatowych. Przyjdź, spróbuj swoich sił i zostań z nami na dłużej! Serdecznie zapraszamy!