Musical „Jak ze snu”

Musical jest cudowną formą artystycznej ekspresji, która pozwala widzowi w pełni przeżywać to, co dzieje się na scenie, a z kolei aktorowi stwarza możliwość do ukazania pełnego spektrum drzemiącego w nim talentu. Doskonale wiedzą to artyści z grupy musicalowej działającej w Centrum Kultury Archetti, którzy już nie raz mieli okazję przedstawiać na scenicznych deskach swoje interpretacje znanych wszystkim utworów.

Kto raz da się porwać wirowi barwnego musicalowego świata, zechce w nim pozostać na dłużej. Reguła ta znalazła zastosowanie w przypadku grupy kilkudziesięciu artystów na co dzień szlifujących swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne w Centrum Kultury Archetti. Od kilku miesięcy intensywnie pracują oni nad nowym spektaklem, który tym razem przeniesie widzów w świat pełen magii. Przygotowania do  premiery kolejnego widowiska, zaowocują spektaklem pt. „Jak ze snu”.

Z jednej strony królewski dwór i dobre wróżki, które dzięki swoim magicznym mocom odmieniają świat. Z drugiej leśne widma przemykające pomiędzy drzewami i czarownica, która wraz ze swoją mroczną świtą podejmie próbę zachwiania równowagi panującej w tej niezwykłej krainie. Pełną kontrastów baśń o Śpiącej Królewnie zna chyba każdy. Musical „Jak ze snu” stanowi spojrzenie na tę historię z zupełnie innej perspektywy – tej, w której główną rolę odgrywa diaboliczna czarownica. Ile twarzy ma prawdziwa miłość? O tym będzie można przekonać się już niedługo, podczas uroczystej premiery musicalu.

„Jak ze snu” to widowisko, które dostarcza olbrzymiej dawki emocji i wzruszeń. Jest to już czwarty musical przygotowany i wyreżyserowany przez Dominikę Jasińską i Katarzynę Kałas – instruktorki w Centrum Kultury Archetti. Wcześniej publiczność miała okazję zobaczyć przedstawienia takie jak: „Koty”, „Kraina Lodu” czy „Słońce wzejdzie jutro”. Autorski scenariusz, specjalnie zaprojektowana scenografia, oryginalne kostiumy i piękna choreografia również są zasługą instruktorów Archetti. Za przygotowanie wokalne młodych aktorów odpowiedzialny jest wspaniały muzyk Bogumił Stelmach, który z grupą musicalową współpracuje od jesieni.
Obsada spektaklu liczy ponad 40 wspaniałych, pełnych pasji młodych osób. Zespół ze spektaklu na spektakl podnosi swoje umiejętności i rozwija skrzydła, co sprawia, że aktorzy kreują widowiska na najwyższym artystycznym poziomie.

Serdecznie zapraszamy na zbliżającą się wielkimi krokami premierę musicalu „Jak ze snu” – już niedługo poinformujemy o dokładnej dacie. Polecamy śledzić naszą stronę internetową na której będzie można znaleźć szczegółowe informacje.