II Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek dla Solistów „Hej Kolęda, Kolęda!”

Podczas świąt Bożego Narodzenia nie może zabraknąć zapachu choinki, smaku tradycyjnych potraw oraz przepięknych dźwięków polskich kolęd i pastorałek. Tych ostatnich z pewnością będzie wiele podczas organizowanego przez Archetti II Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek dla Solistów “Hej Kolęda, Kolęda!”.

Po ogromnym sukcesie ostatniej edycji Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna podjęła się organizacji kolejnej jego odsłony. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży, a głównymi celami, które mu przyświecają, są kultywowanie świątecznych tradycji oraz rozwijanie muzycznych talentów. Przesłuchania uczestników najbliższej edycji konkursu odbędą się 31 stycznia 2020 roku w siedzibie OKMJ Archetti. Młodzi soliści będą ze sobą rywalizować w czterech grupach wiekowych: przedszkolaków (dzieci 5 i 6-letnie), uczniów klas I-III szkół podstawowych, uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Uczestnicy będą mieli za zadanie zaprezentować dwa utwory muzyczne. Pierwszym z nich będzie przypisana do konkretnej kategorii wiekowej kolęda, natomiast drugim może być kolęda, pastorałka lub świąteczna piosenka w języku polskim. Utwór muzyczny samodzielnie wybrany przez uczestnika powinien mieć charakter kontrastujący z nastrojem obowiązkowej kolędy.

Sposób wykonania utworów, ich dobór i walory artystyczne wykonania oceniać będzie jury złożone z profesjonalnych muzyków. Laureaci wyłonieni we wszystkich kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc w dwóch najwyższych kategoriach wiekowych, dodatkowo otrzymają możliwość występu wraz z muzykami Archetti, podczas Koncertu Kolęd Orkiestry, organizowanego w następnym roku. Jest więc o co walczyć!

By móc zaprezentować swój talent, przeżyć niesamowitą przygodę i zawalczyć o zwycięstwo należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres: barbara.stachanczyk@archetti.pl. Na zgłoszenia czekamy do 10.01. 2020 r. Warto się pospieszyć, ponieważ w przypadku dużej liczby chętnych, o udziale w konkursie decydować będzie kolejność nadsyłania formularzy.

REGULAMIN KONKURSU – pobierz

KARTA ZGŁOSZEŃ – pobierz

ZGODA NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU – pobierz