I Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek Dla Solistów

Rozdaniem nagród i koncertem zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zakończył się w Centrum Kultury Archetti Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek Solistów. Organizatorem wydarzenie jest Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego. Konkurs był skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Lista zgłoszeń została zamknięta na długo przed dniem konkursu. Jednodniowa formuła zdołała pomieścić w repertuarze około 70 uczestników, w czterech kategoriach.

Soliści mieli za zadanie wykonać kolędę obowiązkową – taką samą w każdej kategorii i kolędę, pastorałkę, bądź piosenkę związaną z Bożym Narodzeniem – dowolnie wybraną. Przesłuchania rozpoczęły się o godzinie 9 rano i z trzema krótkimi przerwami trwały do późnego popołudnia. Po burzliwych obradach jury ustalono werdykt.

Zdaniem przewodniczącej jury, Pani Urszuli Warszawskiej Adamczyk, poziom artystyczny poszczególnych wykonawców był zróżnicowany, ale wśród uczestników dało się wyłowić perełki – dzieci które mają wielki potencjał i odpowiednio prowadzone przez nauczycieli muzyki, bądź instruktorów, za kilka lat mogą wiele osiągnąć, stać się zdobywcami nagród na wielu różnych konkursach wokalnych. Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna serdecznie dziękuje sponsorom, dzięki których wsparciu można było ufundować nagrody. Podziękowania również dla członków jury za niestrudzoną pracę podczas przesłuchań konkursowych.

Do naszej instytucji dociera wiele wyrazów uznania za sprawne, miłe i profesjonalne przeprowadzenie przesłuchań konkursowych, wyłonienie zwycięzców i zorganizowanie koncertu wieńczącego to miłe wydarzenie. Dziękujemy Państwu za uznanie naszych starań, aby dzieci, wychowawcy i rodzice byli usatysfakcjonowani przebiegiem konkursu. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby kolejne wydarzenia w naszej instytucji były równie dobrze przyjęte. Wielkie słowa wdzięczności i szacunku kierujemy do sponsorów i patronów Konkursu. A byli nimi Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Firma Tauron.

Serdeczne podziękowanie dla Radnego Pana Janusza Papugi za nieustanne wsparcie dla działań Archetti, również w trakcie trwania Konkursu Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy państwa do naszej galerii w portalu społecznościowym z przesłuchań LINK

Wyniki Konkursu:

W kategorii I komisja przyznała następujące nagrody:

nie przyznano

Michalina Grabowska PM nr 2 w Jaworznie,

Zuzanna Kudaj, PM w Żórawinie

Antonina Pawlik PM nr 27 w Jaworznie

Małgorzata Zatońska PM w Żórawinie

W kategorii II komisja przyznała następujące nagrody:

Gabriela Orzechowska – Wrocław

Natalia Lemantowicz – SP nr 39 w Chorzowie

Magdalena Archamowicz – SP nr 8 w Jaworznie

Aleksandra Daniłowska – MDK w Chorzowie

W kategorii III komisja przyznała następujące nagrody:

Julia Góra – Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Vanessa Siwy – Krapkowicki Dom Kultury

Sergiusz Konstanty Mojzesowicz – Szkoła Muzyczna I st. we Wrocławiu

Zofia Pawlik – SP nr 15 w Jaworznie

Julia Rączka – Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije” Kozy

Zofia Bożek -SP nr 21 w Jaworznie

Maria Urbanik SP nr 15 w Jaworznie

W kategorii IV komisja przyznała następujące nagrody:

Nie przyznano

Zuzanna Krupa – Siemianowickie Centrum Kultury

Martyna Wójcik – SP nr 2 w Opatowie

Julia Kaszuba – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie

A TUTAJ znajdą państwo zdjęcia z finału konkursu.