Bajka o Gajowym Chrobotku

Polskie dzieci zawsze lubiły bajki jednego z najwspanialszych czeskich autorów Vaclava Ctvrtka. Dzisiejsi seniorzy, a nawet i pięćdziesięciolatki pamiętają doskonale Rozbójnika Rumcajsa czy też Bajki z mchu i paproci. Te bajki były ściśle związane z przyrodą, często z lasem i jego mieszkańcami, którzy zostali stawiani w różnych interesujących sytuacjach, a wychodząc z nich pokazywali najmłodszym jak należy się zachowywać na łonie przyrody, jak należy dbać i swoje środowisko i o środowisko zwierzątek, które niedaleko nas, albo nawet bardzo blisko, prowadzą swój żywot.

Grupa O! Teatr zaprasza do poznania kolejnego leśnego bohatera o którym pisał Vaclav Ćtvrtek. Będzie nim Gajowy Chrobotek, który nauczy dzieci jak zachować się w lesie. Potrafi stanąć w obronie zwierząt, za co niestety przyjdzie mu stracić las, którym się opiekuje. Towarzyszami Chrobotka są Krecik Kamratek i rusałka Józefka. Wspólnie będą starać się rozwiązać problemy. Pojawi się również Myśliwy Krępak, który będzie chciał zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Wykorzysta każdego byle tylko zrobić na złość Chrobotkowi. W ten sposób szybko się przekona, że straci wszystkich przyjaciół. Ale jak to zwykle w bajkach bywa, zakończenie nie będzie smutne…

Na bajkę zapraszamy 17 marca o godzinie 17.00 do Centrum Kultury „Archetti” w Jeleniu. Bilety w cenie 25zł osoby dorosłe, 15zł dzieci do nabycia w „Archetti” Jaworzno ul. Wiosny Ludów 1. Więcej informacji tel. 602 701 238.