Małgorzata Letner-Melczyk  instruktor

„Daj dzieciom dobrą wolę nienajłatwiejszą prowadź je drogą ale najpiękniejszą” (Janusz Korczak)

Absolwentka Wydziału Taneczno-Wokalnego przy TVP w Warszawie, tancerka Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz solistka baletu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na jej koncie niezliczone występy na scenach teatrów muzycznych w kraju i zagranicą. Jako tancerka zespołu „Śląsk” występowała z nim w 30 krajach na wszystkich kontynentach.

Miłośniczka i żarliwa propagatorka tańca ludowego, która swoje taneczne doświadczenie przekuwa w propagowanie kultury muzycznej, opracowując choreografię oraz ucząc dzieci i młodzież  polskich tańców ludowych. Po zakończeniu aktywnej kariery w zespole „Śląsk”, w 2000-czym roku podjęła pracę w jaworznickim Miejskim Centrum Kultury i Sportu jako instruktor tańca ludowego tworząc, do dziś istniejący, taneczny zespół dziecięcy  „Jaworowe Ludki”. W ciągu 16 lat swego istnienia zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień na licznych konkursach i festiwalach.

Od stycznia 2016 roku zatrudniona jako instruktor i choreograf w „Archetti” Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna. Współtwórczyni Zespołu Śpiewaczego „Jawor”.

Jej aktywny czas wolny wypełnia jazda na rowerze, jogging i taniec towarzyski, a jej hobby to projektowanie przydomowego ogródka oraz aranżacja i dekoracja wnętrz mieszkalnych. Jest estetką i miłośniczką teatru, opery, baletu i koncertów na żywo. Kocha czytanie książek beletrystycznych, w myśl zasady, że  „dzień bez książki to dzień stracony”. Jest osobą pełną optymizmu, uśmiechu i pozytywnego podejścia do rzeczy, a wszystko to dzięki tańcowi, który jest jej życiową pasją.