Aktywne Dzielnice

11 sierpnia w sobotę nasza instytucja przygotowała piknik rodzinny w ramach miejskiego Programu „Aktywne dzielnice”. Niezwykle poważnie potraktowaliśmy postawione przed nami zadanie takiego przygotowania popołudniowych atrakcji, aby jak najwięcej mieszkańców w ten upalny dzień, zechciało przyjść na teren wokół siedziby Centrum Kultury „Archetti”  i spędzić wspólnie czas.

Dobra reklama w różnych częściach dzielnicy, okazała się skuteczna i już od godziny 16 zaczęliśmy realizować zamierzony plan jak największego rozbawienia dzieci przybyłych wraz z rodzicami. W Konkursach, wspólnych zabawach, brały udział mieszkańcy nie tylko osiedla Jeleń.

Do zabawy przystąpiły nawet przypadkowo przejeżdżające obok osoby, a naszą wielką satysfakcją jest fakt, że w konkurencjach dla rodzin bardzo aktywnie uczestniczyli, przybyli: Pan Paweł Silbert – Prezydent Jaworzna oraz Pani Monika Bryl – jego Zastępca,  Radni Janusz Papuga i Mariusz Kowalski. Oni to wręczyli nagrody za zajęte miejsca w zawodach na zbudowanie najpiękniejszego namiotu indiańskiego, skonstruowanie pióropusza, czy celne strzały z łuku do tarczy.

Bo trzeba nadmienić, że impreza przebiegła pod hasłem zabawy w Indian. Oprócz konkurencji polegających na rywalizacji były i wspólne zabawy, a największą popularnością cieszyło się obsypywanie kolorowym proszkiem. Jeszcze przez kilka dni na dziedzińcu Centrum Kultury, pozostały kolorowe wzory i plamy, przypominające niezwykłe popołudnie. Niestety pierwszy deszcz zmyje je bezpowrotnie.

Galeria