Aktywne Dzielnice – TOP MODEL

Ostatnie spotkanie mieszkańców w ramach akcji „Aktywne Dzielnice” realizowanej w tym roku w mieście, odbyło się w Centrum Kultury Archetti w Jeleniu. Przywykliśmy do tego, aby do postawionych przed nami wyzwań przygotować się dobrze, rzetelnie i tak było tym razem. Z racji pory roku i niepewnej aury całość imprezy odbyła się wewnątrz naszej placówki, co nie przeszkodziło ciekawie zagospodarować czasu. Punktualnie od godzinie 16 ze sceny powitał mieszkańców Pan Maciej, zapowiadając koncert Kwartetu Archetti. Jak zwykle nasi kameraliści zauroczyli publiczność wykonaniem kilku światowych dzieł zarówno klasycznych, jak i z obszaru muzyki rozrywkowej. A więc zagrali tango „Por Una Cabeza” Carlosa Gardela, wiązankę przebojów rockandrollowych grupy The Beatles, czy inne, znane „Libertango” Astora Piazzoli.

Wśród żegnających kwartet oklasków, na estradę zawitał zespół Jawor, coraz bardziej rozpoznawalny nie tylko na miejskich scenach, wykonujący brawurowo piosenki ludowe. Grupa pod kierunkiem Pana Eugeniusza Puchalskiego mocnym uderzeniem, czyli piosenką „Janicek” od razu zawładnęła publicznością i do końca nie pozwoliła odpocząć od rytmicznych, doskonale zaśpiewanych z towarzyszeniem akordeonu przebojowych utworów, jak „Heniek”, czy „Siebie dam po ślubie”. Zaskoczeniem był wspaniały popis dzieci w Przedszkola  Miejskiego Nr 19. Kilkulatki doskonale wyuczyły się kilku skierowanych do rówieśników piosenek i zaskarbiły sobie serca widowni swoimi uśmiechami. Na koniec swoje sztandarowe przeboje zaśpiewał zespół śpiewaczy „Jelenianki” pod kierownictwem Pani Anny Jachimczyk.

A w sali kominkowej przez cały czas trwania tego barwnego pikniku swoje stoiska ustawiły gościnnie Miejska Biblioteka Publiczna, Panie dietetyczki i kosmetolożki, które udzielały porad związanych z odżywianiem i z dbaniem o swoje ciało. Nie ma tajemnicy, że z porad tych skorzystały głównie dziewczyny i panie, przybyłe na piknik. Natomiast nasze Panie instruktorki przygotowały zabawę pod hasłem TOP MODEL, pokazując dzieciom i ich rodzicom, jak można ubrać się na zabawę wykorzystując podręczny domowy sprzęt i rzeczy, które z pozoru nie służą jako garderoba. Zarówno dzieci, jak i rodzice znów miały okazję oderwać się od domowych sobotnich obowiązków, od telewizora, czy komputera i spędzić z nami czas. Za przybycie serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne atrakcje do Centrum Kultury „Archetti”, które są regularnie zapowiadane na naszej stronie www i na profilu facebookowym.

GALERIA ZDJĘĆ