Aktywne Dzielnice – Piknik Rodzinny

Tym razem nieco krócej, ale treściwie. Tak określił prowadzący, Pan Maciej, program aktywnych dzielnic, jakie odbyły się na Borach w minioną sobotę, 29 września. Po raz kolejny to nasze Centrum Kultury było organizatorem większości atrakcji, które tym razem zlokalizowane były na terenie szkoły na Borach. Pogoda nie była pewna, toteż gościnne progi placówki przyjęły nas i mieszkańców Borów serdecznie.

Pierwsze pół godziny zapełniła wspaniała muzyka naszego kwartetu smyczkowego Archetti, który sprawił słuchaczom wielką radość, grając znane, lubiane kompozycje światowego formatu.

Potem, jak na dzielnice Bory przystało zaprezentował się w ludowym repertuarze zespół śpiewaczy Borowiacy, a na koniec części artystycznej na scenę weszła niezawodna gromada dzieci i młodzieży z powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej. Zaprezentowali w ten słoneczny, acz chłodny dzień program wakacyjny, przypominający niedawne lato i wzbudzający nadzieję, że kolejne przyjdzie szybko. Wystarczy tylko przeczekać zimę.

Potem zebrani mieszkańcy, głównie dzieci mogły, skorzystać z typowych dla piknikowej imprezy atrakcji, wśród których wyróżnił się pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zawody w pokonywaniu toru przeszkód akumulatorowym samochodzikiem. Obie te pozycje zawdzięczamy automobilklubowi z Mysłowic.

Serdeczna panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiły do stoiska, w którym można było zapoznać się z przygodami Kubusia Puchatka, a nasze dziewczyny z Archetti uczyły robić jesienne ozdoby – kasetki ze spadającymi liśćmi i obrazki tworzone różnymi technikami.

Galeria zdjęć