„Aktywne dzielnice” – piknik rodzinny na powitanie lata

Jak najlepiej spędzić lato? Oczywiście aktywnie! W te wakacje wraca cykl lokalnych pikników rodzinnych “Aktywne Dzielnice”, który w zeszłym roku szturmem podbił serca mieszkańców naszego miasta. Najbliższe wydarzenie organizowane pod tym szyldem, odbędzie się już 29 czerwca przy siedzibie Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna Archetti.

Archetti, która jest odpowiedzialna za organizację pikniku, zadbała o atrakcje, które pozwolą mieszkańcom Jaworzna odpowiednio powitać wakacje. Będzie coś dla ciała – konkursy  i sportowa rywalizacja – i coś dla ducha – bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpią między innymi: Zespół Jawor oraz podopieczni Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Jaworznie. Wiele atrakcji czeka również na najmłodszych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w grach i zabawach, wziąć udział w puszczaniu ogromnych baniek mydlanych, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, czy na chwilę stać się kimś innym, korzystając z malowania twarzy kolorowymi farbkami. Wszyscy głodni wiedzy będą mieć okazję wzięcia udziału w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa, prowadzonych przez profilaktyk jaworznickiej Komendy Policji, młodszą aspirant Monikę Śliwińską oraz naszego wspaniałego dzielnicowego Łukasza Woźniaka.

Piknik organizowany jest w ramach programu “Jaworzno Wspiera Rodziny”, a głównym punktem programu przygotowanego przez Archetti będzie turniej “Zmagania Rodzin”. Młodsi i starsi połączą swoje siły i będą musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami, przydatnymi podczas przygotowań do mniejszych i większych wakacyjnych wyjazdów. Wszystkim gwarantujemy mnóstwo śmiechu i zabawy, a na tych, którzy na swoim koncie zgromadzą największą liczbę punktów, czekają iście letnie nagrody!

Partnerem Archetti w tej imprezie jest Miejska Biblioteka Publiczna (Filia w Jeleniu), a gośćmi specjalnymi będą Ochotnicza Straż Pożarna Jaworzno-Jeleń i przedstawiciele miejskich służb porządkowych. Wydarzenie poprowadzi niezastąpiony, uwielbiany przez wszystkich konferansjer Maciej Zaremba.

29 czerwca godzina 16:00 ! Tę datę koniecznie musisz zapisać w kalendarzu, jeśli chcesz rozpocząć wakacje we wspaniałej atmosferze. Do zobaczenia w Archetti na pikniku rodzinnym “Aktywne Dzielnice”!